Úvod > Aktuality

Sportovní úspěchy našich žáků

Datum konání: 10. 5. 2024

Letošní květen byl pro naši školu velice úspěšný. 7.května jsme se zúčastnili Lehkoatletické olympiády v Chrášťanech. Mezi zúčastněnými školami jsme získali dosud rekordní počet medailí. Nominováni byli za své sportovní výkony tito žáci:

1., 2. a 3. ročník - Jindřich Hajný, Markéta Hajná a Ondřej Florián

4. a 5. ročník – Jakub Minařík, Natálie Šiklová a Adam Martin Furka

Počasí nám tentokrát vůbec nepřálo, místy silně pršelo, naštěstí po čase déšť ustal. To nám nebránilo soutěžit ze všech sil a reprezentovat školu. Soutěžili jsme ve 4 disciplínách:

1. Skok do dálky

2. Hod kriketovým míčkem

3. Běh na krátké trati 60 m

4. Běh na dlouhé trati 300 a 600 m

A jak jsme dopadli?

Přivezli jsme do školy celkem 5 medailí a diplomů.

Ze všech 4 se radovala Natálka Šiklová – 3x 1. místo a 1 x 2. místo.

Další medaili a diplom si vezl Adam M. Furka za 3. místo v hodu kriketovým míčkem.

Každý zúčastněný žák ve škole dostal 1 do žákovské knížky za reprezentaci školy.

Poděkování patří i Karlu Pavláskovi z SDH Žimutice za bezpečný odvoz na sportovní klání.

101_1126.jpg

Natálka Šiklová nás též mile překvapila diplomem a medailí za 3. místo v kategorii

PPV Junioři I B Solo kombinace

Taneční soutěž Velká cena se konala 8. května v Českých Budějovicích pod záštitou primátorky statutárního města České Budějovice.

101_1128.jpg

Text a foto: Dana Ryšlavá – vyučující ZŠ Žimutice

Publikováno 10. 5. 2024 13:53

Poděkování Policii ČR

Datum konání: 10. 5. 2024

Chtěli bychom poděkovat Policii ČR – odbor dopravy v Českých Budějovicích za uspořádání vzdělávací akce pro naše žáky a děti ZŠ a MŠ Žimutice.

V pondělí 6. května v dopoledních hodinách za námi přijeli 3 mladí policisté s autem a motorkou. Rozdělili jsme se do třech skupin – MŠ, žáci 1,2. a 3. ročníku a žáci 4. a 5. ročníku, poté jsme plynule přecházeli po jednotlivých stanovištích. Seznámili jsme se s činností policie – všech jejích složek. Každý si mohl sednout do auta i na motorku. Oblékali jsme si neprůstřelné vesty, helmy, velký zájem byl o nasazování pout a použití obušku. Trénovali jsme i fyzickou zdatnost – cvičili jsme kliky – prý je ideální jich zvládnout 18 a více. Běh na krátké trati nám též nečinil problém – policista nám radarem měřil rychlost a vzájemně jsme si časy porovnávali.

V rámci výuky Prvouky jsme si rozšířili znalosti, jak se mají žáci chovat v náročných životních a krizových situacích.

Při rozloučení jsme obdrželi omalovánky, záložky, vystřihovánky - s motivem činnosti Policie, dále reflexní tkaničky a šle.

Na oplátku policistům děti ve školce nakreslily obrázky a žáci si nachystali malé dárečky, které jsme jim na závěr předali.

Budeme se těšit na další spolupráci, která je pro nás přínosná.

Text a foto: vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

Publikováno 10. 5. 2024 11:57

Kritéria pro přijímání dětí do mateřské školy

Datum konání: 9. 5. 2024

Kritéria pro přijímání dětí do mateřské školy pro rok 2024 / 2025  naleznete v níže přiloženém odkazu.

Kritéria přijetí do MŠ.pdf

Publikováno 30. 4. 2024 6:54

Termín zápisu do Mateřské školy Žimutice

Datum konání: 9. 5. 2024

Termín zápisu naleznete v  přiloženém odkazu.

Zápis do MŠ 24 - termín

Publikováno 30. 4. 2024 6:35

Sportovní úspěchy našich žáků

Datum konání: 2. 5. 2024

Koncem měsíce dubna 27. 4. 2024 se naše žákyně 3. ročníku – Anežka Peroutková  -umístila na krásném 2. místě v judu, kategorie U 12. Tentokrát se zápas konal v Blatné. Podle slov Anežky jezdí převážně po jižních Čechách a z měst zná hlavně tělocvičnu.

Přejeme hodně radosti ze sportu a další úspěchy.

101_1118.jpg

Publikováno 2. 5. 2024 6:35

Naši budoucí prvňáčci

Datum konání: 25. 4. 2024

Seznam přijatých žáků naleznete v níže přiloženém odkazu.

Základní škola a Mateřská škola Žimutic7.pdf

Publikováno 25. 4. 2024 12:54

Datum konání: 24. 4. 2024

I v letošním roce jsme se aktivně zapojili do akce Den Země. V úterý 23. dubna jsme se poslední vyučovací hodinu převlékli, nasadili si pracovní rukavice a vybavili se pytli. Sbírali jsme odpadky v okolí školy a víceúčelového hřiště. Zaměřili jsme se i na školní zahradu a okolí obecní budovy. Nezapomněli jsme ani na zastávku autobusu a její přilehlé části. Utvořili jsme skupiny a pustili se do práce. Pytle se plnily a viděli jsme výsledek své práce před sebou. Je škoda, že někteří neukáznění obyvatelé znečišťují veřejný prostor papíry, nedopalky cigaret, plasty, sklem  či jinými nečistotami. Všichni žáci byli seznámeni s problematikou ochrany životního prostředí a její důležitostí.  Každý se snažil ze všech sil, a proto byl každý žák ve škole oceněn jedničkou do žákovské knížky do předmětu prvouka.  Pravidelně se věnujeme environmetální výchově napříč všemi předměty. Družina se též připojila a vyčistila část okolo kostela.

20240423_124113.jpg

Publikováno 24. 4. 2024 12:01

Úspěchy našich žáků

Datum konání: 22. 4. 2024

I v měsíci dubnu máme důvod slavit. Naše žákyně 5. ročníku – Gábinka Bočková - se umístila se svou taneční skupinou United Movement na krásném 1.místě. Taneční soutěž se konala v sobotu 20. 4. v Praze a vyhráli – stali se tak Mistry České republiky.

Název vítězné sestavy zněl: Count your rainbows, not your storms.

Srdečně gratulujeme!

101_1111.jpg

Publikováno 22. 4. 2024 15:08

Noc s Andersenem

Datum konání: 19. 4. 2024

Publikováno 8. 4. 2024 12:47

Škola nanečisto

Datum konání: 17. 4. 2024

V týdnu, kdy se měl konat zápis do 1. ročníku, jsme přivítali mezi s sebou kamarády předškoláky v rámci tzv. Školy nanečisto. Hravou formou vypracovávali pracovní listy zaměřené na matematiku, český jazyk i prvouku. Seznamovali se s průběhem výuky, pozorovali starší budoucí spolužáky z 1. a 2. ročníku v pilné práci.

Už se na všechny moc těšíme!

101_1082.jpg

Publikováno 17. 4. 2024 11:55